Kinezio tapaszolás
Hogy a masszázs után se fájjon…
Ezt a hétköznapokban még kevésbé ismert eszközt és technikát a 70-es években egy japán orvos Kenzo Kase találta fel és fejlesztette ki. Első körben saját magán próbálta ki, majd népszerűséget a 2000-es olimpiák idején szerzett, amikor a sportolók magukon kezdték el kipróbálni ezt a módszert, és egyre többen láthatták világszerte csodálkozva.
A tapasz igazán nagy előnye, hogy viselete kényelmes, mozgásban nem korlátoz, mivel rugalmas pamut anyagból készült – hosszában nyúlik mint a bőr, így „együtt mozog velünk”. A tapasz orvosilag is igazolt akril réteggel van bevonva, ami a tapadást biztosítja, és nem tartalmaz semmilyen káros vegyi anyagot, ám érzékeny bőrűeknél előfordulhat irritáció / viszketés, ez esetben azonnal le kell venni a tapaszt, ám elmondható, hogy ezek gyakorisága elenyésző.
Saját tapasztalataim alapján bátran ki merem jelenteni, hogy már rövid távon képes kifejteni jótékony hatását, és a masszázzsal ötvözve hosszú időre képes távol tartani az izomfájdalmakat, izomfeszüléseket – amennyiben a páciens is megfelelően karban tartja fizikumát. Ehhez szükséges a megfelelő testhelyzet megtartása és a rendszeres mozgás, hiszen egy átdolgozott nap után egyébként is jól esik átmozgatni az izmokat.
Mikor ajánlott a tapasz használata:
- A kinezio tapasz nagy előnye, hogy a befeszült izmokat kíméletes módon képes a megfelelő állapotba hozni. Egy szakszerű irodai masszázzsal összekötve pedig a már fellazított izmokat és ízületeket tudjuk megtartani az eredeti, megfelelő állapotukba, így elkerülhető a mindennapos izomfeszülés, ami elsősorban a nyak-váll-és derék területén szokott jelentkezni irodai munkát végzőknél, vagy kemény fizikai munkák esetében.
- A tapasszal továbbá serkentjük a vérkeringést és közvetve az anyagcserét is
- Gyorsítja a rehabilitációs folyamatokat
- Visszaadja a megfelelő testtartást
Mikor nem ajánlott a tapasz használata:
- súlyos akut sérülés esetén
- ha a bőr az adott területen sérült, égett, duzzadt, frissen varrt, stb …
- érzékeny bőrűeknél
- kinőtt anyajegyeken
- tumoros betegeknél sehol
- terhesség első 3 hónapjában hasra és derékra nem teszünk
- trombózis veszélye esetén sehova nem ragasztunk
A korábban jelzettek alapján az első alkalomnál a masszázst megelőzően egy állapotfelmérést végzek, és ennek alapján állapítjuk meg, hogy lehet e a tapaszt alkalmazni vagy nem az adott személyen. Ebből is látszik, hogy bár a tapasz az esetek nagy részében tünetmentes, de előfordulhatnak olyanok is, amikor nem ajánlott a használata.
Kipróbálha
ttam Péterrel a tapaszolás t 🙂 Rendszeres en járok hozzá masszázsra . Érzem, hogy szükségem van karbantart ásra, mint mindenkine k. Tapaszolás sal a fellazított izmokat tovább stimuláltu k, hogy ne feszüljene k vissza, ezáltal megelőzhet ő a rossz tartás visszatéré se. Érdemes kipróbálni. Natália
Precíz, pontos, megbízható
szakember, már egy kezelés után sokat enyhült a hátfájásom , kinezio tapasz felrakása is tökéletesr e sikerült, mindenkine k jó szívvel ajánlom! 🙂 B. Zsuzsa
Péter mindig pontos, rugalmas, kedves ember és mint masszőrt is bátran ajánlom. K. Katalin